Film Lutek


Film dokumentalny “Lutek. Legenda Bieszczadów”


Film, który zamierzamy zrealizować pokaże człowieka – Ludwika “Lutka” Pińczuka, jego poświęcenie i historię jaką po sobie zostawia a przede wszystkim wpływ jaki odcisnęły na nim Bieszczady – “Kapuściane góry”. Dzięki temu, że wszystko działo się w terenie dzikim i trudno dostępnym, widz będzie mógł docenić znaczenie i wagę dzieła “Lutka”. Jedno jest pewne – Ludwik Pińczuk jest postacią, o której można napisać wiele scenariuszy. Film jednak ma być dokumentem o człowieku prawdziwym.

Reżyserami dokumentu „Lutek. Legenda Bieszczadów” – filmu pełnometrażowego są Robert Żurakowski i Małgorzata Mielcarek, którzy mają
już w dorobku produkcję trzech filmów dokumentalnych o tematyce górskiej: “Jerzy Hajdukiewicz. Człowiek gór” – 2015, “Tadeusz Gąsienica Giewont.
Bez ale” – 2016, „Piotr Malinowski. 33 zgłoś się…” – 2017.

Fundacja SOS – na ratunek od samego początku wspiera realizację filmu spełniając w ten sposób jeden ze swoich kardynalnych celów
tj. podtrzymywanie i upowszechnianie tradycji oraz rozwoju świadomości obywatelskiej i kulturowej.

Zapraszamy do zapoznania się ze szczegółowym opisem filmu na portalu zrzutka.pl oraz wsparcia inicjatywy poprzez udostępnianie w mediach społecznościowych oraz wsparcie finansowe.

Możesz nam pomóc utrwalić część wspaniałej historii Bieszczadów!

 

Informacja dla osób chcących dokonać wsparcia przez PayPal -> wystarczy kliknąć w link:
http://sos-naratunek.pl/donate/
a następnie wpisać lub wybrać kwotę, kliknąć “Dorzuć się”, wybrać PayPal jako formę płatności, uzupełnić dane i sfinalizować wpłatę.